Prefabrik Ev Nedir?

Ülkemizin deprem bölgesinde olmasından dolayı daha fazla tercih edilen prefabrik ev nedir? Özellikle son dönemlerde yapı malzemelerinin fazla maliyetli olması ve inşaat sektöründe ciddi manada artış olması prefabrik evlere olan isteği arttırmıştır.

Prefabrik evler nedir, nasıl yapılır sorularına şöyle cevap verebiliriz. 

Bu evlerin duvarlarından, pencerelerine, kapılarına kadar bütün malzemeleri Fabrika ortamında hazırlanarak getirilmektedir. Hazırlanan bu malzemeler istenilen yerde kurulmuş olan beton zemine monte edilmektedir.

Prefabrik Ev Nedir?

Günümüzde tercih edilen prefabrik ev nedir?

Prefabrike evler için üretilen malzemeler kaliteli ürünler olduğu da bilinen bir gerçektir. Kurulum kolaylığı ve ucuz maliyetli olması kişilerin prefabrik ev yapımını tercih etmesine neden olmaktadır.

Değişik ve farklı modelleri ile üretilen prefabrik evlerin normal evlerden herhangi bir farkı olduğu belli olmamaktadır. Kullanışlı olan bu evlerin yapı olarak da herhangi bir zarar görme ihtimalleri diğer evlere göre daha düşüktür. Betonarme evde zor olan bakım aşaması daha kolaydır.

Şık Olması ve Görsel Tasarımlarla Karşımıza Çıkar

Prefabrik evler genellikle standart olsalar dahi özel tasarımlar sayesinde göze çarpar.

Aynı zamanda bu konutlar ekonomik tasarım ve standart tasarım olacak şekilde de fiyatlandırılabilir. Prefabriklerin dış yüzeyleri içerisinde kullanılacak malzemeler kullanacak kişinin özel zevkine bağlıdır. Standart prefabrik evler görsel açıdan göze çok hoş hitap etmez.

Standart malzemeler genellikle küçük konteynırlar için uygun olacağından dolayı özel olarak tasarım yapılması hem göz zevki açısından hem de ilerleyen dönemlerde değişiklik yapılmaması adına tercih edilmelidir.

Ana Sayfaya Dön »